Łódzka Akademia Karate Tradycyjnego

Zrzeszona w Polskiej Unii Karate Tradycyjnego 

Fotorelacja

XVII Ogólnopolski Puchar Dzieci w Karate Tradycyjnym ORLEN 2017


Ponad tysiąc najmłodszych karateków rywalizowało w XVII Ogólnopolskim Pucharze Dzieci w Karate Tradycyjnym ORLEN 2017, który rozegrany został 3 czerwca w Atlas Arenie w Łodzi. Przez cały dzień dzieci konkurowały w kata indywidualny, drużynowym oraz en-bu w czterech kategoriach wiekowych: grupa A (7 lat i młodsi), grupa B (8, 9 lat), grupa C (10, 11 lat) i grupa D (12, 13 lat).

Organizatorem Pucharu była Łódzka Akademia Karate Tradycyjnego,

Katarzyna Krzywańska, prezes Łódzkiej Akademii Karate Tradycyjnego podsumowała turniej słowami: „- Dziękuję całej ekipie ŁAKT za perfekcyjną organizację biura zawodów i pracę podczas całego turnieju. Mimo że w sobotę wystartowała rekordowa liczba dzieci, to zakończyliśmy zawody właściwie przed czasem. Dzieci miały dużo wygodnej przestrzeni na rozgrzewki, a także boczne maty, aby wygodnie czekać na swoje starty. Rodzice i trenerzy chwalili pełną obsadę sędziowską mat, sprawną pracę sędziów technicznych, doskonałą pracę ochrony: Agencji Ochrony Sowa i uczniom Liceum Mundurowego, a także pomysł na darmową, pyszną kawę dostępną na płycie. Rewelacyjnie sprawna była także praca naszych Pań przy stole z pucharami, medalami i dyplomami.

Serdeczne podziękowania dla klubów: UKT Praga-Południe, Lubelski Klub Karate Tradycyjnego, Ozorkowski Klub Karate, Dragosfera Łódź, Toruński Klub Karate Tradycyjnego Kumade za użyczenie mat tatami.

Dzieci, które stanęły na podium wróciły z nagrodami ufundowanymi przez Firmę Formatex i Sklep Sportowy Kumade. Na każdego uczestnika Pucharu czekały: medale i dyplomy za udział oraz lody od R.Dybalskiego.”


 

Zawody odbyły się dzięki dofinansowaniu Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi. Imprezę wsparli również: Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna i Rotary Łódź - 4 Kultury. Wydruki reklamowe zrealizowała Firma Partner Kleśta Company. A oprawę muzyczną zapewniły kompozycje Zespołu Samokhin Band. Podczas uroczystego otwarcia Finałów aktorzy Teatru Muzycznego w Łodzi: Michał Mielczarek i Paweł Erdman zaśpiewali Hymn Pucharu, do którego słowa napisał młody poeta Piotr Cieński, a muzykę skomponował Pavel Samokhin.

Zawody towarzyszyły IX Pucharowi Świata w Karate Tradycyjnym ORLEN 2017, w którym wystartowali najlepsi karatecy z kilkunastu krajów. Przez cały dzień wokół Atlas Areny trwał Rodzinny Sportowy Dzień Dziecka z mnóstwem atrakcji dla wszystkich dzieci i ich rodziców.


 

Wyniki XVII Ogólnopolskiego Pucharu Dzieci w Karate Tradycyjnym ORLEN 2017
wyniki naszych reprezentantek:

II miejsce: 
Kata drużynowe dziewcząt: Konstancja Olawa vel Olawińska, Lena Łagowska, Nelly Łagowska


III miejsce kata indywidualne: 
Konstancja Olawa vel Olawińska
Julia Dąbrowska
Daria Adamus

Gratulujemy!


Foto: A.Olawa vel Olawiński, Paweł Łagowski, Paweł Jurek, Tomasz Ślskowski

Powrót