Łódzka Akademia Karate Tradycyjnego

Zrzeszona w Polskiej Unii Karate Tradycyjnego 

Fotorelacja

XXVII Mistrzostwa Polski w Karate Tradycyjnym Juniorów Młodszych, Juniorów, Młodzieżowców i Seniorów, Sopot 18-19 czerwca 2016r.

XXVII Mistrzostwa Polski w Karate Tradycyjnym Juniorów Młodszych, Juniorów, Młodzieżowców i Seniorów, Sopot 18-19 czerwca 2016r.

W ostatni weekend roku szkolnego w sopockiej Hali odbyły się najważniejsze krajowe zawody: Mistrzostwa Polski w Karate Tradycyjnym. Naszą Akademię reprezentowali:

Juniorzy Młodsi: Aleksandra Mosiołek i Paweł Kmieć

Juniorzy: Karolina Adamczyk, Andżelika Serwatka, Agnieszka Kawczyńska, Michał Świaboda, Michał Szymczak, Damian Pietrzak ,Antoni Wojtysiak, Jakub Kapica

Młodzieżowcy: Patrycja Brodek i Paulina Świercz

Seniorzy: Katarzyna Łuczak, Karolina Kobylińska, Aleksandra Rusak, Tomasz Jończyk, Witold Kwieciński, Piotr Oleś, Arkadiusz Bielecki

 

Zdobyliśmy medale: 2 srebrne, 3 brązowe, 3 czwarte miejsca

 

Na wyrazy uznania zasługują szczególnie juniorzy: Damian Pietrzak i Antoni Wojtysiak – którzy stoczyli na tych zawodach najwięcej walk; byli o włos od medalu w fukugo (odpadli w rundzie kitei o III miejsce z mistrzami kata). Damian Pietrzak wszystkie swoje walki wygrywał na punkty, na mistrzostwach wśród juniorów zdobył najwięcej ipponów! W kumite indywidualnym o wejście do finałowej dwójki przegrał z multimedalistą (nie tylko na tych zawodach)- Michałem Kłoskiem.

Damian i Antek w pięknym stylu zdobyli również wicemistrzostwo Polski w enbu chłopiec/chłopiec. Najwięcej emocji dostarczyły boje naszej drużyny kumite juniorów w składzie: Damian Pietrzak , Antoni Wojtysiak, Michał Świaboda i Michał Szymczak. Chłopcy po zaciętych bojach i spektakularnych walkach uplasowali się na trzeciej pozycji.

Brawa również dla Antka- znalazł się w finałowej czwórce w kata indywidualnym, w którym startowało prawie 60 zawodników.

 

W seniorach Witoldowi Kwiecińskiemu zabrakło tylko 0,1 punktu,aby wyrównać bój z wielokrotnym mistrzem świata – Pawłem Januszem.

 

Wyniki:

 

Seniorzy:

 

II miejsce kata indywidualne mężczyzn- Witold Kwieciński

IV miejsce kata indywidualne mężczyzn- Tomasz Jończyk

 

Juniorzy:

 

IV miejsce kata indywidualne dziewcząt- Karolina Adamczyk

 

IV miejsce kata indywidualne chłopców- Antoni Wojtysiak

 

III miejsce kumite indywidualne chłopców- Damian Pietrzak

 

II miejsce enbu chłopiec/chłopiec – Antoni Wojtysiak, Damian Pietrzak

 

III miejsce kata drużynowe chłopców: Michał Świaboda, Antoni Wojtysiak, Damian Pietrzak

 

III miejsce kumite drużynowe chłopców: Michał Świaboda, Antoni Wojtysiak, Damian Pietrzak, Michał Szymczak

 

Jesteśmy z Was bardzo dumni! Za to, co pokazaliście na macie: ducha, umiejętności techniczne, wyczucie timingu należą Wam się ogromne brawa!

Dzięki za doping naszym wiernym Kibicom!

OSS

Powrót