Łódzka Akademia Karate Tradycyjnego

Zrzeszona w Polskiej Unii Karate Tradycyjnego 

Fotorelacja

Letni obóz ŁAKT 2021

OBÓZ ŁAKT 2021 - relacja

 

     Tradycyjnie już w pierwszy tydzień wakacji odbył się obóz Łódzkiej Akademii Karate Tradycyjnego. Jak to już bywało w poprzednich latach miejscem aktywności Łaktowiczów było Europejskie Centrum Budo Dojo Stara Wieś. W zgrupowaniu wzięło udział ponad sto osób z Łodzi, Bełchatowa i Pabianic. Program obozu był bardzo zróżnicowany i dzięki temu nikt nie mógł się nudzić.

     Każdy dzień rozpoczynaliśmy rozruchem w poszczególnych grupach wiekowych. Po śniadaniu odbywał się trening Karate, po którym zawsze następowała jakaś inna aktywność ruchowa w postaci gier lub zabaw na boisku. Po przerwie poobiedniej trenowaliśmy na drugim treningu praktycznie do samej kolacji. Wieczorami spotykaliśmy się w Dojo na pogawędkach i prezentacjach. I tak rozmawialiśmy o zdrowym odżywianiu, zagrożeniach jakie niesie ze sobą Internet, prawidłowej postawie, pozycji ciała w życiu codziennym. Ja miałem przyjemność opowiedzieć o naszym gościu specjalnym obozu. A był nim nie kto inny jak Sensei Justo Gomez 7 Dan z Argentyny. I jego wizyta bez wątpienia była największym wydarzeniem naszego zgrupowania. Ale po kolei…Sensei Justo Gomez przybył do nas akurat podczas trwania obozowego ogniska, na którym piekliśmy kiełbaski i wiele innych smakołyków. Senseia powitaliśmy utworem muzycznym, który na trąbce wykonał Paweł Samochin. Mistrz Justo Gomez oczywiście dołączył do naszej ogniskowej zabawy i ze smakiem kosztował przygotowanych specjałów. Nazajutrz Sensei Gomez poprowadził dwa treningi. Pierwszy był przeznaczony dla najmłodszych uczestników naszego obozu, a drugi dla starszych obozowiczów. Uwagę zwróciła łatwość nawiązania kontaktu z dziećmi przez Senseia Gomeza. Najmłodsi karatecy byli zachwyceni jego umiejętnościami oraz przyjacielskim usposobieniem. Po zajęciach każdy mógł zrobić sobie zdjęcie z Sensei’ em oraz otrzymać od niego autograf. Z atrakcji obozowych największą popularnością cieszy się zawsze wyjście do sklepu oddalonego o jakieś pięć kilometrów od Dojo Stara Wieś. W tym roku również udaliśmy się na tę pieszą wędrówkę, a kilkoro najmłodszych w nagrodę za dotarcie do celu wróciło do ośrodka samochodem Senseia Tomka Jończyka. Podczas trwania obozu rozegrane zostały zawody w skoku w dal, biegu na 60 metrów i kręgli. Całkiem osobną rozgrywką były drużynowe wyścigi na utworzonym specjalnie do tego celu torze przeszkód. Rywalizacja ta rozbudziła bardzo duże emocje nie tylko w kibicach, ale i w samych zawodnikach. Przez cały czas trwania obozu pogoda dopisywała i dlatego też jedno przedpołudnie spędziliśmy nad zalewem w Przedborzu. Chętni mogli popływać pod okiem ratownika oraz pograć w siatkówkę lub inne gry oraz się poopalać. W przedostatni dzień odbyły się dla chętnych egzaminy na stopnie uczniowskie. Wyniki zostały ogłoszone nazajutrz podczas uroczystego podsumowania obozu. Wszyscy zdali!!! Każdy uczestnik na zakończenie otrzymał pamiątkowy medal oraz dyplom. Wyróżnione osoby dodatkowo otrzymały nagrody rzeczowe.

      W ostatni wieczór w jednym z domku odbyła się dyskoteka, a następnego dnia wszyscy szczęśliwie wrócili do swoich domów. Obóz był jak zwykle bardzo udany i do zobaczenia w przyszłe wakacje. OSS!!!        

Powrót