Łódzka Akademia Karate Tradycyjnego

Zrzeszona w Polskiej Unii Karate Tradycyjnego 

Fotorelacja

100 Kata Challenge

Już po raz piąty na Okinawie, w miejscu narodzin karate, w ramach Międzynarodowych dni Karate 2018, organizowany jest event pod hasłem "WYZWANIE 100 KATA". Głównym założeniem wyzwania, jest zjednoczenie ducha różnych sztuk walki i wcielenie w życie starego okinawskiego powiedzenia "ichariba chodei" - "Kiedy się spotkamy, jesteśmy rodziną". 

 

Wydarzenie przypada na 25 – 27 października i ma charakter międzynarodowy. Zrzesza pasjonatów trenujących wszelkie style sztuk walki, budując most pomiędzy wschodem i zachodem. W ten sposób celebrowana jest również bogata tradycja praktyki okinawskiego karate. Na Okinawie, uczestnicy podejmą wyzwanie w Kaikanie (największe dojo na świecie).

27- go października (sobota), powyższy event odbędzie się po raz pierwszy w Polsce. Celem wydarzenia jest zjednoczenie japońskich sztuk walk z regionu oraz podjęcie wspólnego wyzwania w treningu wytrzymałości, budowania ducha walki, pokonywania własnych słabości i szacunku do tradycji.

Wyzwanie polega na wykonaniu w trakcie jednego treningu, 100 kata (formy). W wydarzeniu mogą wziąć udział wszyscy karatecy bez względu na wiek i stopień zaawansowania. Organizatorzy gorąco zachęcają do wzięcia udziału i dołożenia wszelkich starań, nawet jeśli nie jesteś pewien, czy możesz wykonać 100 powtórzeń kata.

Dołączyliśmy się do wyzwania na poniedziałkowym trenin gu 29 października 2018r. 

Powrót