Łódzka Akademia Karate Tradycyjnego

Zrzeszona w Polskim Związku Karate Tradycyjnego

Fotorelacja

Drużynowy Turniej w Dojo Stara Wieś 4-6 maja 2018

I Międzynarodowy Drużynowy Turniej w Karate Tradycyjnym 
o Puchar Marszałka Województwa Łódzkiego 4-6 maja 2018r Dojo-Stara Wieś

W dniach 4-6 maja 2018r w Dojo-Stara Wieś odbył się I Międzynarodowy Drużynowy Turniej w Karate Tradycyjnym o Puchar Marszałka Województwa Łódzkiego zorganizowany przez Łódzką Akademię Karate Tradycyjnego. W Turnieju wzięli udział reprezentanci klubów karate z Polski, Rumunii, Serbii i Czech. Turniej był etapem przygotowawczym do Ogólnopolskiego Pucharu Polski Dzieci (młodzicy starsi) oraz do Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych i Juniorów w Karate Tradycyjnym 2018 w konkurencjach drużynowych. Formuła Turnieju „każdy z każdym” pozwoliła na wielokrotne testowanie swoich umiejętności na macie. System Fukugo wybierał najbardziej wszechstronne drużyny.

Turniej był współfinansowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego: www.lodzkie.pl

Dziękujemy za wsparcie finansowe również Firmie Benefit Systems S.A.
Nagrody dla zwycięzców wyprodukował i ufundował Sklep Kumade. 
Uczestników gościło Centrum Japońskich Sportów i Sztuk Walki „Dojo-Stara Wieś”.

Nasi sędziowie:

1. Anna Kulczyńska - sędzia główny zawodów
2. Dana Hradska (Czechy)
3. Zoran Jakovljevic (Serbia)
4. Michał Wroński 
5. Katarzyna Łuczak 
6. Maria Sowa 
7. Herta Sorana (Rumunia)
8. Damian Pawlik
9. Pavlo Barsky
10. Łukasz Wessel

Sędziowie techniczni:
1.Michał Szymczak
2.Monika Dąbrowska
3.Aleksandra Rusak

Zaproszeni Goście:
Marcin Młynarczyk- dyrektor Kancelarii Marszałka Województwa Łódzkiego
Maciej Łaski- dyrektor Departamentu Promocji i Współpracy Zagranicznej
Paweł Krzywański- gospodarz "Dojo-Stara Wieś"
Aleksander Simic- Sekretarz Generalny World Fudokan Federation
Paweł Olejniczak - wójt Gminy Gomunice

Lekarz Zawodów: Dorota Lewartowska-Nyga

Wyniki Turnieju:

Kata Drużynowe Dziewcząt – Młodziczki:

I miejsce: 
Towarzystwo Sportowe Sokół Aleksandrów Łódzki:
Kinga Gawrońska
Wiktoria Kośka
Anna Łysek

II miejsce:
Łódzka Akademia Karate Tradycyjnego:
Julia Dąbrowska
Małgorzata Molis
Aleksandra Korczyńska

III miejsce:
Towarzystwo Sportowe Sokół Aleksandrów Łódzki:
Paulina Łysio
Lena Kmieciak
Zuzanna Lejkowska

IV miejsce:
Klub Karate 44:
Agata Bielenik
Aleksandra Kozik
Roksana Stójkowska

Kumite Drużynowe Dziewcząt- Młodziczki:

I miejsce:

Towarzystwo Sportowe Sokół Aleksandrów Łódzki:
Paulina Łysio
Lena Kmieciak
Zuzanna Lejkowska

II miejsce:

Towarzystwo Sportowe Sokół Aleksandrów Łódzki:
Kinga Gawrońska
Wiktoria Kośka
Anna Łysek

III miejsce:
Klub Karate Tradycyjnego Nowy Sącz:
Zuzanna Baliczek
Anna Kilańska
Sara Szyszka

IV miejsce:
Łódzka Akademia Karate Tradycyjnego:
Amelia Szymańska
Rozalia Kowalska
Marta Kaczmarek

Kata Drużynowe Chłopców- Młodzicy:

I miejsce:
Klub Karate 44:
Wojciech Wroński
Gabriel Frątczak
Jan Zieliński

II miejsce:
MUKS Bytom:
Adriano Antoniewicz
Kacper Pogoda
Dawid Janta

III miejsce:
Toruński Klub Karate Tradycyjnego Kumade:
Mateusz Różański
Szymon Szlendak
Tomasz Wessel

IV miejsce:
Klub Karate Tradycyjnego Nowy Sącz:
Tomasz Lorek
Grzegorz Salamon
Jakub Sarnik

Kumite Drużynowe Chłopców- Młodzicy:

I miejsce:
Klub Karate 44:
Wojciech Wroński
Gabriel Frątczak
Jan Zieliński

II miejsce:
MUKS Bytom:
Adriano Antoniewicz
Kacper Pogoda
Dawid Janta

III miejsce:
Klub Karate Tradycyjnego Nowy Sącz:
Tomasz Lorek
Grzegorz Salamon
Jakub Sarnik

IV miejsce:
Toruński Klub Karate Tradycyjnego Kumade:
Mateusz Różański
Szymon Szlendak
Tomasz Wessel

Fukugo Dziewcząt- Juniorki:

I miejsce: 
Toruński Klub Karate Tradycyjnego Kumade:
Zuzanna Zalewska
Patrycja Niewiadomska
Izabela Włudarczyk

II miejsce: 
Czechy
Adela Konarikova
Emilie Adamkova
Olivie Markova

III miejsce:
Klub Karate Tradycyjnego Nowy Sącz:
Magdalena Popiół
Natalia Bodziony
Aleksandra Małota

Fukugo Chłopców- Juniorzy:

I miejsce:
MUKS Bytom:
Dawid Gryziki
Jakub Kancerek
Wojciech Całka

II miejsce:
Czechy:
Sasa Sindel
Pavel Tomecek
Michal Pavlik

III miejsce:
Serbia:
Valentina Djordjevic 
Nikola Maksovic
Strahinja Bozovic

IV miejsce:
Łódzka Akademia Karate Tradycyjnego
Paweł Kmieć
Miłosz Wysmułek
Jakub Felchner

Podczas Turnieju można było posmakować miodów produkowanych przez Gminę Gomunice.
Przed rozpoczęciem finałów pokaz walki mieczem wykonali reprezentanci Szkoły Samurajów prowadzonej przez hanshi Tomasza Piotrkowicza.
Natomiast po Turnieju trening Slow Joggingu przeprowadził Maciej Kozakiewicz (Polska Witalna).

Dziękujemy wszystkim za przybycie i za miłą, przyjacielską atmosferę podczas Turnieju.

 

 

Foto: A. Olawa vel Olawiński, K.Krzywańska

 

Powrót